Posts Tagged ‘rezultati’

Hrvatsko društvo likovnih umjetnika zahvaljuje svim sudionicima na velikom broju (73) kvalitetnih prijava i sudjelovanju na Natječaju za programe izlaganja u 2019. godini.

Umjetnički savjet HDLU-a u sastavu Branka Benčić, Tomislav Buntak, Ivan Fijolić, Kristian Kožul, Marijana Stanić, Jelena Bando i Josip Zanki odobrili su sljedeće izložbe za uvrštenje u prijedlog programa HDLU za 2019.:

 

Program Galerije PRSTEN:

 

FONDACIJA BRUMEN – HENRYK TOMASZEWSKI

samostalna izložba

 

IGOR LOINJAK, DOMAGOJ SUŠAC – PROSTORI KRAJOBRAZA

grupna izložba

 

EKKEHARD NEUMANN – DIFFERENT ECHOES

grupna izložba

 

Program Galerije BAČVA:

 

MARIJANA STANIĆ – MLADENKA

skupna izložba

 

RENATA POLJAK – YET ANOTHER DEPARTURE

samostalna izložba

 

WOMANHOOD – MAKING OF

skupna izložba

 

KREŠIMIR KATUŠIĆ – SPONA

samostalna izložba

 

SAŠA ŽIVKOVIĆ – PROJEKT GRAY FIELD

samostalna izložba

 

VITOLD KOŠIR – INVERZIJA

samostalna izložba

 

Program Galerije PM:

 

DOBROVIĆ ZVONIMR – SHUNGA – EROTIKA I SNOVI EDO PERIODA

grupna izložba

 

JELINČIĆ DARIJA – ESCAPE

samostalna izložba

 

MARCEL BAČIĆ – CRTOVLJA

samostalna izložba

 

TEA HATADI – IN LOOP

samostalna izložba

 

FILIP IVANA

samostalna izložba

 

NIKOLA ŠERVENTIĆ – TRI SATA

samostalna izložba

 

RADOJČIĆ EMILIJA – NEW ENERGY

samostalna izložba

 

 

Program Galerije KARAS:

 

IVAN OŠTARČEVIĆ – NESTRPLJIVOST (FRUSTRACIJA)

samostalna izložba

 

NATAŠA VUKOVIĆ – DISTORZIJA SLIKE

samostalna izložba

 

NINA KURTELA, MAŠA MILOVAC, PETRA MRŠA, MEJRA MUJČIĆ, PETRA ZLONOGA – ČEMU TIJELO

edukativni program

 

DANILO STOJANOVIĆ – I WAS MOVED BY THE WINDS OF THE PAST

samostalna izložba

 

PETAR VRANJKOVIĆ – WHANAU (OBITELJ)

samostalna izložba

 

LUISE KLOOS – ARTISTS AND MENTORS

skupna izložba

 

ZORAN KAKŠA – INTERVIEW WITH MYSELF

samostalna izložba

 

IVAN TUDEK – THE EMOTIONAL NONVERBAL COMICS STRIPS -SUMANUTA UMANJENOST

samostalna izložba

 

MARIJA MATIĆ – Nagradna izložba 34. salona mladih (Odobrio Upravni odbor HDLU)

samostalna izložba

 

MIA ORSAG – GLOBUSI (radni naziv)

samostalna izložba

 

MARIO KOLARIĆ – ZAPISI

samostalna izložba

 

DOMAGOJ ROGINA – MONOLITI

samostalna izložba

 

PROGRAM U VIŠE GALERIJA

 

Upravni odbor HDLU-a odabrao je sljedeću koncepciju temeljem raspisanih natječaja:

54. zagrebački salon vizualnih umjetnosti: kustosa Branke Benčić i Tevža Logara, radnog naziva BEZ ANESTEZIJE / WITHOUT ANESTHESIA. (galerija Bačva, Prsten)

 

MEĐUNARODNA SURADNJA

 

Upravni odbor HDLU-a odobrio je sljedeće međunarodne suradnje:

ŠVICARSKA, Shed im Eisenwerk: U PLANINAMA

YICCA 2019. – Međunarodni natječaj suvremene umjetnosti

Europska izložba u okviru EU projekta CreArt

LEIPZIG – Dekonstrukcija slike

 

Zahvaljujemo svima na sudjelovanju, čestitamo svim odabranim prijaviteljima i umjetnicima!

 

NAPOMENA:

 

Prijavitelje odabranih izložbi kontaktirat ćemo tijekom naredna 2 tjedna za više informacija za potrebe priprema prijava za financiranje.

Prijedlog o uvrštenju u program ne znači nužno da će se projekt i realizirati. Realizacija projekta ovisi o osiguranim financijskim sredstvima. Nakon donošenja prijedloga o uvrštenju u program, HDLU podnosi prijave za sufinanciranje projekta u rujnu 2018. Podnositelje projekta potičemo da i samostalno podnesu prijave za sufinanciranje projekta (za troškove produkcije rada, putne troškove, troškove smještaja i sl. na druge izvore financiranja). Po dobivanju rezultata o financiranju projekta, HDLU razmatra jesu li osigurana sredstva dostatna za realizaciju projekta temeljem čega donosi konačnu odluku o uvrštenju u program HDLU za 2019.

 

Ministarstvo hrvatskih branitelja objavilo je Obavijest o rezultatima javnog natječaja za odabir idejnog rješenja spomen-obilježja hrvatskim braniteljima poginulim u VRO Bljesak u Okučanima u Oglasniku javne nabave i Večernjem listu. Osim Obavijesti, ministarstvo je na svojoj mrežnoj stranici objavilo i ostale dokumente vezane uz javni natječaj, prikaz nagrađenih radova te sažetak svih natječajnih radova.

Prvu nagradu dobio je rad Dalibora Stošića, ak. kipar i Hrvoja Bilandžića, dipl. ing. arh.; drugu nagradu dobio je rad Petra Barišića, ak. kipar i Željka Kovačića, dipl. ing. arh, a treću rad Ines Hrdalo, dr. sc, ovl. kraj. arh., Petra Ćujo, univ. bacc. art. Petre Sturice, univ. bacc. ing. prosp. arch. i Anite Trojanović, univ. bacc. ing. prosp. arch.

Detaljne rezultate natječaja pogledajte na:

https://branitelji.gov.hr/o-ministarstvu-15/javne-rasprave/natjecaji/rezultati-natjecaja-922/922

Organizacijski odbori salona razmotrili su sve prijedloge te se odlučili za koncepte prema prijedlogu sljedećih autora:

za 51. Zagrebački salon:

90-60-90 / Platforma za suvremenu umjetnost: Marijana Stanić i Suzana Marjanić

Za 33. Salon mladih: 

Martina Miholić i Mia Orsag

Kustoski koncepti i svi detalji vezani uz 51. Zagrebački salon i 33. Salon mladih bit će predstavljeni najkasnije do 15.11. u okviru raspisa natječaja.

Upravni odbor zahvaljuje se svim prijaviteljima i čestita odabranim autorima.

od 15. srpnja 2015.

Hrvatsko društvo likovnih umjetnika zahvaljuje svim sudionicima na velikom broju (105) kvalitetnih prijava i sudjelovanju na Natječaju za programe izlaganja u 2016. godini.
Umjetnički savjet HDLU-a u sastavu Branka Benčić, Tomislav Buntak, Ivan Fijolić, Koraljka Kovač Dugandžić, Suzana Marjanić, Josip Zanki i Ivica Župan odobrili su sljedeće izložbe za uvrštenje u prijedlog programa HDLU-a za 2016.:

Program Galerije BAČVA:

DANKO FRIŠČIĆ, DAVOR MEZAK, FRANE ROGIĆ: ‘TROLIK’ – hrvatski Frankenstein (otprilične Biostrukcije)

Ivana Rončević Elezović; NEVENKA ARBANAS: Listovi

Vanja Žanko; ŽIŽIĆ/KOŽUL: Prepoznatljivi krajolici

DIJANA NAZOR: Slike u infracrvenom području – odlaganje vidljivog; prezentacija doktorskog rada, 5 dana

JOVANA POPIĆ: Što želiš zaboraviti?

PAVLE PAVLOVIĆ: Sigurni rizici

MELINDA ŠEFČIĆ: Likovna umjetnost kao terapija; prezentacija doktorskog rada, 3-5 dana

ALEN NOVOSELEC: Realsupermatizam

Program Galerije PRSTEN:

ANDREA PAVETIĆ: Autoportret, portret, figura i akt u djelima hrvatskih umjetnika mlađe i srednje generacije

ANITA KONTREC: Kružni tok, retrospektiva

HELGA GORAN: The book of land-spring

PHILIP TOPOLOVAC: Archeaology of real

Program Galerije PM:

Miha Colner; BORUT KRAJNC: Praznine / Politika

BRITE BOOSE: Mind is mouse

Ivana Meštrov; ERIC DEL CASTILLO BANDALA: Equitorial Landscape

Marija Lopac; Other side project II: NGUYEN THI THANH MAI

MARIO ROMODA: Watchers/promatrači

MARTA TUTA: Ručanja

MIA ORSAG I MARTINA MIHOLIĆ: Pucanj u prazno; performans, 1 dan

NIKOLA ŠERVENTIĆ: Negdje

Tea Hatadi; IVAN LADISLAV GALETA: Posljednji materijali; Grand prix 48. Zagrebačkog salona

VANJA BABIĆ: 5% za umjetnost

NIKO MIHALJEVIĆ: Duodecimae ansae cerae mortuae; 1 dan, realizacija u galeriji Bačva

Program Galerije KARAS:

IVANA JURIĆ: Ko’ laž

JELENA BANDO: Drugi

MARGARETA LEKIĆ: Šuma

MARIJA KORUGA: Ljepota nije dovoljna

MARKO ZUBAK: Pad u beskonačnost

VICE TOMASOVIĆ: Horror vacui – EX NIHILO (izložba slika)

Posebni program HDLU-a:

ZORAN FILIPOVIĆ: Zagrebačka DŽAMIJA; realizacija u galeriji PM

Prijavitelje odabranih izložbi kontaktirat ćemo za više informacija za potrebe priprema prijava za financiranje.

Neizložbeni projekti prijavljeni za izvođenje u Klubu HDLU-a podliježu procjeni od strane Upravnog odbora te će rezultati biti objavljeni do kraja kolovoza 2015.

Čestitamo svim odabranim prijaviteljima i umjetnicima!

NOVO (objavljeno 24.8.2015.)

Upravni odbor odabrao je neizložbeni projekt za izvođenje u Klubu HDLU-a:

Ana Kovačić i Mirna Rul: Učionica u HDLU (radni naziv)

Zahvaljujemo ostalim prijaviteljima neizložbenih projekata i čestitamo voditeljicama odabranog projekta!

GALERIJA KARAS
1.  Vidaković Lea: Vast Landscape
2. Kuljiš Živković Loren: Samostalna izložba
3. Kožul Kristian i Žižić Damir: 0,5
4. Marković Maja: Četvrti zid
5. Miholić Martina: Ambiciozne igračke
6. Kontošić Martina: Prostori Knjige
7. Falk Messesschmidt: Izložba
8. Trtovac Alma: Shift
_________________________________________
– dodatni program Galerije Karas –
1. Sobota Damir: GMO
2. Blakšić Žejka: Naizgled nepoznato

GALERIJA BAČVA
1. Josip Tirić : Izložba slika velikih formata
2. Šilipetar Tomislav i August Popijač : Rejected
3. Thangde Gatsal Studio: Himalayan Buddhist Paintings
4. Vincek Vlatko: ANTI
5. Zlatko Kopljar: K19

GALERIJA PM
1. Ana Horvat: Vrijeme
2. Andrea Palašti: Druga priroda
3. Ines Matijević Cakić:  Matriksijalne priče
4. Nevena Ilić i Neva Lukić:  Nepostojanost mjesta
5. Stipan Tadić: Paris Christmas Apocaypse (Cite International 2012)
6. Vladimir Tatomir: (Kontraakcija) sound Scapes

GALERIJA PRSTEN
1. Čeranić Tomislav: Himerički horizonti (galerije Prsten i PM)

PROGRAMI KOJI ĆE BITI REALIZIRANI U GALERIJAMA BAČVA, PRSTEN I PM
1. Kostelnik Branko i Babić Vanja: 80e
2. Edgar Leciejewsk & Johannes Rochhausen: Izložba
3. Macapia Peter: Borrow and Rob

Hrvatsko društvo likovnih umjetnika zahvaljuje svim sudionicima na velikom broju kvalitetnih prijava i sudjelovanju na Natječaju za programe izlaganja u 2014. godini.
Molimo odabrane autore da imaju u vidu da ćemo tek u ožujku/travnju 2014. godine, nakon što dobijemo povratnu informaciju od Ministarstva kulture i Grada Zagreba, moći sa sigurnošću potvrditi održavanje izložbi te finalizirati program.

Poštovani / Poštovane,

Između radova pristiglih na natječaj „Od transparenta do modnog dodatka”, žiri u sastavu:  Gaella A. Gottwald, ravnateljica HDLU; Koraljka Kovač Dugandžić, akademska slikarica; Maja Rožman, kustosica Galerija Karas i Bačva; Ivana Čuljak, modna dizajnerica i Martina Vrbanić, akademska slikarica

odlučio je da se nagrade dodijele autorima:

I.    nagrada – Vijačkić Mario
II.   nagrada – Čop Matija
III.  nagrada – Koprivnjak Suzana
IV.   nagrada – Vitaljić Ela
V.    nagrada – Švraka Sanja

Pritiskom miša OVDJE možete pogledati katalog radova pristiglih na natječaj.

Poštovani/Poštovane,

Upravni odbor je nakon uvida u pristigle zamolbe za CITÉ INTERNATIONALE DES ARTS glasao o odabiru rezidenata te je odlučeno da su rezidenti za 2012. godinu:

  • 1.    Dalibor Stošić              siječanj/veljača
  • 2.    Dino Zrnec                   ožujak/travanj
  • 3.    Željka Gradski              svibanj/lipanj
  • 4.    Koraljka Kovač             srpanj/kolovoz
  • 5.    Igor Grubić                   rujan/listopad
  • 6.    Eugen Feller                 studeni/prosinac

Info

RADNO VRIJEME GALERIJA PRSTEN, BAČVA I PM (DOM HDLU)

Tijekom trajanja izložbe Hrvatska svijetu do 15.5.2021. radno vrijeme je od ponedjeljka do nedjelje od 11 do 21h

Redovno radno vrijeme nakon 15.5.2021.:
srijeda – petak 11 do 19h
subota i nedjelja 10 do 18h,
ponedjeljkom, utorkom i praznikom zatvoreno.

Trg žrtava fašizma 16, Zagreb

 

RADNO VRIJEME GALERIJE KARAS

utorak: 10 – 13 sati
srijeda – petak: 16 – 20 sati
subota 10 – 13 sati
nedjeljom, ponedjeljkom i praznikom zatvoreno

Zvonimirova 58, Zagreb

Više informacija…

Dan otvorenih vrata

Izdvojeno

PLATI UMJETNIKA!

Web Hosting

Avalon web hosting
HDLU