ODRŽANA izložba učenika i profesora ŠPUD-a “Izolirani”

Od 11. do 19. 12. 2020. u Močvari održana je izložba učeničkih i profesorskih radova Škole primijenjene umjetnosti i dizajna u Zagrebu “Izolirani” na kojoj su bili izloženi i radovi s mobilnosti učenika u Kaunasu u Litvi, tijekom proljeća 2020. u okviru ERASMUS+ projekta Umjetnici za umjetničko obrazovanje 5.

O izložbi izdvajamo:

“Prosinac je inače vrijeme u ŠPUD-u kada obilježavamo rođendan Škole kroz tradicionalnu izložbu profesora ŠPUD-a te zadnjih godina organiziramo i veliku prodajnu izložbu učeničkih radova pod nazivom BUSH – Božić u ŠPUD-u pomoću koje ulažemo u novu opremu, alate i materijal te činimo rad naših učenika vidljivijim javnosti. Međutim, ove godine, za nas su se mnoge stvari promijenile. Izmještenost Škole primijenjene umjetnosti i dizajna na tri lokacije nakon što je razorni potres oštetio Školu te pandemija virusa COVID-19 itekako su utjecali i utječu na sve naše aktivnosti i način na koje će se one odvijati. Odlučili smo stoga 138. rođendan Škole obilježiti izložbom ŠPUD – IZOLIRANI i to u alternativnom prostoru našeg ISO – Izložbenog salona Izidor Kršnjavi, u velikoj dvorani Jedinstvo zahvaljujući Savezu udruga Operacija grad koji će nas ove godine po drugi puta ugostiti, Podsjetimo, Savezu udruga Operacija grad omogućio nam je da u velikoj dvorani Jedinstvo realiziramo svečanu dodjelu svjedodžbi u lipnju ove godine. Izložba ŠPUD – IZOLIRANI okupit će radove učenika i profesora na jednom mjestu, i to radove koji su nastali za vrijeme izolacije i lockdowna pa sve do sada. Ujedinjenom izložbom učenika i profesora napravili smo odmak od klasičnog izlaganja. Naši učenici su za vrijeme pandemije i karantene izradili veliki broj radova na temu izolacije, rada u izolaciji itd. Situacija u kojoj su naši učenici trenutačno ostali i bez dijela prostora škole u koji se mogu vratiti, a uz koju su tako prostorno vezani, napravila je prostor za promišljanje i pitanje a što sada? …kako ćemo se prema tome postaviti? …kako nam izgledaju novi dani, s novim rasporedima, novim odgovornostima gdje je svaki dan neizvjesan? Radovi učenika i profesora preklapat će se na ove teme, ali i popratiti zadane nastavne teme upravo iz tog razdoblja. Upravo kroz svoje radove i promišljanja o situaciji u koju su stavljeni i kako održati rad umjetničke škole van dostatnih i opremljenih prostora za njih, učenici i profesori, na neki se način bore s ovom krizom na najbolji mogući način.”

 

         

Info

RADNO VRIJEME IZLOŽBE “PROSTORIA 10” RADNO VRIJEME GALERIJA PRSTEN, BAČVA I PM (DOM HDLU) JE:

utorak – petak: 10 – 21
subota – nedjelja: 10 – 18

ponedjeljkom i praznikom zatvoreno.

Ulaz na izložbu je besplatan.

 

RADNO VRIJEME GALERIJE KARAS

utorak: 10 – 13 sati
srijeda – petak: 16 – 20 sati
subota 10 – 13 sati
nedjeljom, ponedjeljkom i praznikom zatvoreno

Zvonimirova 58, Zagreb

Više informacija…

Dan otvorenih vrata

Izložbe

 

 

 

 

 

 

 

Izdvojeno

PLATI UMJETNIKA!

Web Hosting

Avalon web hosting
HDLU