IZLOŽBA: Nikolije Baretić, Helene Birin i Franke Vrljić “Layers of Place”

Nikolija Baretić, Helena Birin i Franka Vrljić

Layers of Place

Zen Contemporary Art galeriji

27.2. – 27.3. 2026.

U zagrebačkoj galeriji Zen Contemporary Art u petak, 27. veljače, otvara se skupna izložba Layers of Place, koja donosi radove triju mladih diplomantica slikarstva: Nikolije Baretić, Helene Birin i Franke Vrljić. Izložba je dio kontinuiranog programa galerije usmjerenog na dugoročnu podršku mladim autorima i njihov profesionalni razvoj.

U okviru četiri do pet godišnjih izložbi renomiranih domaćih i inozemnih autora, galerija posebno posvećuje prostor mladim, nadolazećim umjetnicima i studentima završnih godina, pružajući im podršku u razvoju karijere, ali i stvarajući prostor povjerenja, dijaloga i profesionalnog osnaživanja. Kroz kontinuirano praćenje rada i otvorenu suradnju, galerija potiče istraživanje, hrabre iskorake i razvoj autentičnog likovnog izraza. Layers of Place, treća u nizu takvih projekata, predstavlja radove autorica koje kroz različite slikarske pristupe istražuju prostor kao višeslojnu kategoriju, od gradskog horizonta i intime doma do materijalnosti buvljaka , gdje se prepliću memorija, identitet i suvremeno iskustvo. Iako svaka razvija vlastiti vizualni jezik i polazi iz različitih iskustvenih i tematskih uporišta, njihove se prakse susreću u zajedničkom istraživanju prostora.

U ovom dijalogu različitih, a međusobno prožetih slojeva oblikuje se koncept izložbe, u kojem prostor postaje nositelj memorije, identiteta i osobnog značenja. Otvorenje je prilika za susret s novom generacijom umjetnica čiji radovi donose svježinu, osjetljivost i promišljenost u doživljaju i interpretaciji prostora.

Izložba ostaje otvorena do 27. ožujka 2026.

Zen Contemporary Art Gallery

Gradišćanska 30

Info

MEŠTROVIĆEV PAVILJON ZATVOREN ZBOG OBNOVE

INFORMACIJE ZA POSJETITELJE

 

 

 

Izložbe

 

 

 

 

 

 

 

Izdvojeno

PLATI UMJETNIKA!

HDLU